Zabawki i inne przedmioty z okleiny – podsumowanie

wpis w: DIY, Zabawki | 2

Co prawda to nie koniec mojej przygody z okleiną (pomysłów mam na kolejne podsumowanie), ale postanowiłam napisać pierwszy post zbiorczy, który będzie niemałą pomocą dla miłośników okleiny, a tych nieprzekonanych może zainspiruje, by wreszcie odważyć się ją kupić i coś zrobić samemu! Gotowi na zabawę z okleiną?

Okleina pomogła mi nieraz zrobić zabawki dla moich dziewczyn, choć przydała się również podczas tworzenia innych przedmiotów. Bogactwo kolorów i jej uniwersalność naprawdę inspiruje! A jeśli nieobce są Ci również zasady ekologii, to tworzenie zabawek z materiałów recyklingowych (pudełka, kartoniki, rolki po papierze toaletowym) ma duże znaczenie.

Zatem, oto podsumowanie:

ZABAWKI:

Pierwszą zabawką, którą pokazałam na blogu i dzięki której moja przygoda z okleiną się zaczęła, jest kuchenka dla dzieci z kartonu. Kuchenkę miałam już wcześniej zrobioną, ale nie ukrywam, że otrzymała ona drugie życie dzięki połączeniu z okleiną – piękne wzory, które przypominają prawdziwe kafelki, nadały jej realności i równocześnie trwałości, czego po papierze pakownym (użytym wcześniej) nie można powiedzieć.
Wielokrotnie podkreślałam, że nie zawsze trzeba kupować kilkanaście różnych puzzli, układanek, skoro można je samemu również zrobić. Można dostosować w ten sposób układankę do poziomu umiejętności dziecka. Takie są też proste układanki dla dzieci stworzone właśnie dzięki okleinie.
Okleina przydała się również, aby zrobić proste dźwiękowe zabawki – klikacze, stworzone z wieczek po niemowlęcych słoiczkach z jedzeniem. Kto jeszcze nie spróbował, niech nie czeka! Już samo klikanie bez okleiny jest świetne!
Klocki – któreż dziecko ich nie lubi! Dzięki okleinie można zrobić między innymi lekkie klocki dla małych dzieci z pudełek po zapałkach, albo duże klocki z pudełek po syropach, kosmetykach, lekarstwach.
Gry – jeden z moich ulubionych sposobów na spędzanie czasu z dziećmi! I tu okleina mnie nie zawiodła: dzięki niej można zrobić naprawdę proste, ale jakie efektowne warcaby, niezbędna jest również podczas robienia prostych kart do gier z małym dzieckiem – w trzech odmianach. I co ciekawsze – tę kolekcję możesz uzupełnić o oryginalne opakowania do gier i układanek!

INNE PRZEDMIOTY:

Oprócz zabawek, z okleiny można zrobić także organizery na biurko dziecka – a dokładniej na blat biurka, jak i również do szuflady. Przypominam, że okleinę można kupić nie tylko w dziecięcych wzorach, więc może się przydać do biura również!
Dzięki okleinie mogłam dać drugie życie zniszczonym już szufladkom ze sklepu. Zobacz, jak przebiegała metamorfoza dziecięcych szufladek, która zmieniła ten przedmiot diametralnie. Ten organizer stał się bardziej poręczną szafeczką!
Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała kolejnych moich okleinowych “przydasiów”, które od razu bardziej cieszą moje oko i są równocześnie przydatne! Bo okleina może niesamowicie zmienić nasze zeszyty, które będą oryginalne i w ten sposób nie pomylisz się, w którym coś zapisujesz (ja np. prowadzę różne zeszyty – spisuję wszystkie nasze wydatki, zapisuję ulubione przepisy, a ostatnio zaczęłam swoją przygodę z bullet journal w wersji minimalistycznej – w zwykłym zeszycie w kratkę). Na wyprzedażach w marketach można za grosze kupić zeszyty w twardej okładce – minusem jest tylko, że nie zawsze rysunek będzie Ci odpowiadał, ale okleina sprawia, że to nie ma znaczenia – sama wybierzesz ulubiony wzór i z łatwością okleisz nim zeszyt.

 

z okleiny

 

Okleina sprawdza się również podczas ozdabiania kartonów, w których przechowuję np. zabawki, mające kilka tygodni “przerwy”, bo za mocno się moim dziewczynom opatrzyły. Równie dobrze można pięknie zapakować tak prezent, sprawiając, że i samo pudełko obdarowany zatrzyma.

 

z okleiny

 

I ostatni mój “wynalazek” – ponieważ w naszym domu używamy dużo baterii już dawno przerzuciliśmy sie na akumulatorki – są wydajniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne. Ale zawsze był problem z oznaczeniem, które są naładowane, a które nie. Od teraz nikt z nas się nie myli, bo dzięki pudełku stworzonemu specjalnie do baterii, od razu widzimy, czy są jakieś baterie naładowane do natychmiastowego wykorzystania.

 

z okleiny

 

Wykorzystuję (i nadal będę) okleinę w ramach “Motywatora zabawowego”, ale w tym poście nie będę już na ten temat się rozpisywać, gdyż są to na razie początki, związane przede wszystkim ze świętami.

Przekonał Cię ten podsumowujący post do tego, by spróbować zrobić coś z okleiną? Czy może już coś zrobiłaś? Napisz koniecznie!