Co spakować na wyjazd z dzieckiem – lista kontrolna

wpis w: Porady | 2

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wyjazdowy. Organizacja takiego wyjazdu to nie lada wyzwanie – trzeba pomyśleć, gdzie warto spędzić wakacje, jak tam dojechać, gdzie spać itp. Wyjazd z dzieckiem to dodatkowe zamieszanie. Co spakować na wyjazd z dzieckiem? Jak się nie pogubić w tym wszystkim?

Zaplanowanie wakacji to kwestia indywidualna – nikt raczej za ciebie tego nie zrobi (chyba, że jakieś biuro turystyczne zaplanuje wszystko). Ale podstawowa czynność, którą należy wykonać, nieważne gdzie jedziesz, na jak długo – to spakowanie się.

co spakowac na wyjazd z dzieckiem

Zdarzyło ci się czegoś zapomnieć? Bo mi czasami się zdarza, dlatego wreszcie zrobiłam sobie uniwersalną listę kontrolną z rzeczami do wzięcia ze sobą, gdy ma się dzieci, bo właściwie to im jest ona dedykowana. Przedmiotów dla dzieci, które są potrzebne, a często niezbędne, jest mnóstwo, dlatego to im poświęcam najwięcej uwagi podczas pakowania, ale listę można stosować jako sprawdzenie, czy swoje rzeczy również wzięłaś.
Cała lista jest plikiem .pdf w formacie A4, ale do czytania poziomego. Najlepiej wydrukować plik po obu stronach kartki i wtedy będziesz mieć dwie listy – jeśli to długi wyjazd można podzielić na wyjazd z domu oraz wyjazd z wakacji, tak, by niczego nie zapomnieć z miejsca wypoczynku. Małe kwadraciki przy każdej pozycji pomogą ci odhaczać, czy poszczególne przedmioty są już spakowane. Zaopatrzona w tę listę, doskonale będziesz wiedzieć, co spakować na wyjazd z dzieckiem. Mały i poręczny format ułatwi ci przygotowania.

co spakowac na wyjazd z dzieckiem

Listę podzieliłam na kilka kategorii: ubrania, buty, apteka, kosmetyki, łazienkowe, do spania, do zabawy, urządzenia, dokumenty, kuchnia oraz inne. Pod każdą kategorią są po dwa wolne miejsca na twoje indywidualne dopiski, bo jak wiadomo, każda rodzina ma swoje potrzeby.
Zaznaczam, że to lista stworzona na podstawie moich doświadczeń. Jeśli nie potrzebujesz tych wszystkich rzeczy, oczywiście nie zmuszam do wzięcia wszystkiego, ale nie ukrywam, że życie z małymi dziećmi nauczyło mnie, że zawsze lepiej wziąć więcej niż mniej. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, gdy musisz zminimalizować ilość bagażu, bo np. nie chcesz płacić za dodatkowy bagaż podczas lotu samolotem. Kategorie jednak nie zmieniają się – czy wyjeżdżamy tylko na weekend, czy na miesięczne wakacje, większość z tych przedmiotów należy wziąć ze sobą.
Aby pobrać listę, zapisz się niżej do mojego newslettera – link do ściągnięcia pliku otrzymasz w mailu potwierdzającym. Nie pożałujesz tego, że będziesz ze mną w bliższym kontakcie – już niedługo szykuję większą niespodziankę dla wszystkich odbiorców mojego newslettera. Lista ta jest bowiem częścią większego projektu, który przyda ci się w codziennym życiu przez cały rok.
Zatem zapisz się tutaj, a otrzymasz plik do wydrukowania:
[yikes-mailchimp form=”1″]
  • Przede mną pierwsze wakacje z Jasiem – dzięki Twojej liście wiem, że niczego nie zapomnę i nie będę się stresować!:)

    • Udanych wakacji zatem:) Wypoczniesz lepiej bez niepotrzebnych stresów:)