Uniwersalny organizer rodzinny za darmo do wydrukowania

wpis w: DIY | 4

Kiedy rodzina się powiększa, rozrastają się również sprawy, które trzeba zapamiętać. Nowe adresy, np. przychodni i lekarzy, lista zakupów długoterminowych, daty następnych szczepień i kontroli, ważne plany i inspirujące książki, których obecnie nie mamy czasu przeczytać, ale które warto zapamiętać i do nich wrócić. Nasza pamięć zaczyna być zawodna, bo ile tych wszystkich ważnych rzeczy i drobiazgów bez liku jesteśmy w stanie pamiętać zawsze? Szczególnie, jeśli cała nasza uwaga skupiona jest na dziecku?

organizer rodzinny

Długo radziłam sobie bez żadnego konkretnego kalendarza, notatnika, czy podobnego zeszytu. Przypominałam sobie najważniejsze sprawy wtedy, kiedy miały być zrealizowane. Ale i na mnie przyszedł moment, że zaczęłam zauważać, iż niektóre rzeczy mi uciekają, giną gdzieś w otchłani pamięci. Zaczęłam się obawiać, że przegapię jakieś ważne terminy, zawalę jakieś projekty i zgubię gdzieś ciekawe informacje, które czytam między jednym karmieniem a drugim.

organizer rodzinny

Szukałam i szukałam plannera na różnych stronach internetowych, ale w każdym mi czegoś brakowało, albo było zbyt dużo czegoś, czego bym w ogóle nie używała. A jak wiadomo – potrzeba matką wynalazków – jako w miarę dobra matka – postanowiłam sama stworzyć taki organizer, w którym znalazłoby się miejsce na wszystkie ważne informacje z życia rodziny. I nie zamierzam go tylko dla siebie zatrzymywać, bo byłoby to stratą mojego czasu, gdybym tylko ja mogła z niego korzystać. Dlatego oto on – organizer rodzinny do wydrukowania!

organizer rodzinny

Co zawiera organizer? 80 stron formatu A5, w których zapiszesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące życia twojej rodziny, m.in.:
 • kontakty, np. do pediatry, ginekologa, stomatologa, przedszkola itp.,
 • najważniejsze daty i listę prezentów,
 • wszystkie szczepienia, bilanse, kontrole i badania,
 • plany wyjazdowe,
 • cele z listą zadań,
 • inspiracje, notatki o hobby
 • zainteresowania: książki do przeczytania, filmy do obejrzenia, muzyka do przesłuchania.

organizer rodzinny

Najwięcej miejsca zajmuje oczywiście kalendarz – uniwersalny, do samodzielnego wypełnienia, zatem nieważne, kiedy organizer wydrukujesz, dostosujesz go do panującego roku. W tych rubrykach zapiszesz wiele istotnych informacji w przeglądzie miesiąca.
organizer rodzinny
Po kartce z danym miesiącem zamieszczone są strony związane z finansami – tutaj możesz zapisać wszystkie swoje dochody i wydatki, aby mieć podgląd, na co najwięcej wydajecie pieniędzy i gdzie można je oszczędzić. A wiadomo – mając dziecko, można stracić każdą ilość pieniędzy.

organizer rodzinny

Nie chciałam, by mój planner był tylko miejscem do zapisywania. Zapragnęłam mieć motywujący notatnik; taki, do którego chce się z przyjemnością wracać. Dlatego na każdej stronie zamieściłam inspirujący lub refleksyjny cytat, który pomoże wam się zmotywować lub sprawi, że chwilkę dłużej zastanowicie się nad swoim życiem.

organizer rodzinny

Graficznie postawiłam na minimalizm, ponieważ lubię mieć mnóstwo wolnego miejsca i przestrzeni w notatniku.
Ponieważ każda z nas ma swoje ulubione kolory, stworzyłam również okładki w czterech różnych odcieniach:
 • kolorowym

  organizer rodzinny

 • pastelowym

organizer rodzinny

 • różowo-fioletowym

  organizer rodzinny

 • szarym

  organizer rodzinny

Do wyboru, do koloru!
Wydrukowanie tego organizera w punkcie ksero, wraz z okładką oraz metalową spiralką, kosztowało mnie 18 złotych – myślę, że warto poświęcić te kilkanaście złotych, aby wszystkie informacje mieć w jednym miejscu.
Wewnętrzne strony organizera są zapisane w formacie pdf, od razu są przygotowane do dwustronnego drukowania. Następnie trzeba je rozciąć na pół i złączyć obie części w jedną. Pierwszą stroną jest kalendarz roczny do samodzielnego wypełnienia (na samej górze jest miejsce na informacje o właścicielu), a ostatnią – strona z notatkami.
Okładkę najlepiej wydrukować na papierze kartonowym i poprosić o bezbarwną owijkę na nią.

Aby otrzymać za darmo uniwersalny organizer rodzinny do wydrukowania, wraz ze wszystkimi okładkami, zapisz się poniżej:

Życzę ciekawych notatek i przyjemności z korzystania z organizera rodzinnego!

 • Organizer już zapisałam! Uwielbiam mieć takie rzeczy pod ręką żeby nic nie umknęło. Dziękuję Ci za tak przydatną rzecz! Ja wybrałam pastelową okładkę:)

 • Joanna Kmieć Kubiak

  genialna rzecz!! czekam az dojdzie na poczte i drukuje!!

  • Cieszę się, że się przyda! Doszło? Bo jeśli nie, poszukaj maila z potwierdzeniem w folderze “Spam” lub “Oferty”.