Motywator zabawowy – Ptaszki

wpis w: Motywator zabawowy, Zabawy | 0

Jesienią natura przygotowuje się na zimę – zwierzęta robią zapasy, powoli zapadają w sen zimowy. Nasi najmniejsi przyjaciele – ptaki, nie przeżyją często bez pomocy ludzi. Stawiamy im karmniki, obserwujemy, cieszymy się z ich odwiedzin i chcemy, by wiosną również były blisko nas. Zainspirowana właśnie tymi uroczymi sąsiadami, w tym tygodniu postanowiłam “Motywator zabawowy” poświęcić właśnie im. Zapraszam na porcję inspiracji: “Motywator zabawowy – Ptaszki”!

ptaszki

 

Dzisiaj stworzysz ptaki, zbudujesz im domek, a także pobawisz się z dzieckiem w zabawę ruchową.

Oto one:

  • Ściągnij i wydrukuj plik z ptaszkami – najlepiej wydrukuj na kartce zwykłego bloku technicznego, by ptaszki były mocniejsze. Daj dziecku do pokolorowania – niech wybierze kolory według swojego pomysłu. Wytnij wszystkie elementy, zegnij według instrukcji i przyklej skrzydła tak, jak pokazuję na zdjęciu. Ptaszki gotowe – mogą się bujać.

 

ptaszki

ptaszki

ptaszki

 

  • Teraz przygotuj domek dla ptaszków, czyli typowy karmik. Potrzebne będą dwie kartki bloku technicznego i cztery tekturki pozostałe z papieru toaletowego.

ptaszki

Kartki bloku technicznego pozaginaj na 2 cm z każdej strony.

ptaszki

Następnie przetnij z każdej strony do momentu zgięcia, tak jak jest na zdjęciu.

ptaszki

Sklej przecięte kawałki:

 

ptaszki

 

Masz już dół i górę karmika – teraz wystarczy je pomalować, najlepiej farbami. Podobnie niech dziecko pomaluje rolki, które będą słupami karmika.
ptaszki
Kiedy już wszystko wyschnie, sklej wszystkie części i karmik gotowy!

 

ptaszki

 

Teraz ptaszki mogą w nim jeść ziarenka, które zrób z dzieckiem, zawijając kulki z bibuły.

 

 

ptaszki

  • Pobaw się też z dzieckiem w zabawę ruchową – może je zna z przedszkola, a może będziesz musiała je nauczyć. Przebiega ona następująco: dziecko siedzi na środku pokoju i zamyka oczy. Minimum dwie osoby chodzą wokół i mówią wierszyk:

“Kukułeczka kuka

Na wysokiej gruszy

A nasza [imię]

Nadstawia uszy”

Jak wierszyk się skończy, jedna z osób chodzących mówi “Ku ku!” – i siedzące dziecko musi zgadnąć, kto to powiedział. Jak zgadnie, ta osoba siada w środku i zabawa zaczyna się od nowa. Dzieci naprawdę to uwielbiają, (moja 5-latka i 2-latka też:)
Dzisiejsze ptaszki do kolorowania i składania w “Motywatorze zabawowym – Ptaszki” stworzyła Lidka Szwabowska – specka od obrazków, która chętnie przyozdabia świat ciekawą ilustracją lub grafiką. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami, agencjami reklamowymi oraz realizuje prywatne zamówienia. Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk. Prywatnie mama dwóch chłopaków rozrabiaków i wyjątkowo leniwego buldożka.
Więcej o niej na blogu: szufladazrysunkami.blogspot.com

 

Aby ściągnąć plik z ptaszkami, wpisz swoje imię i adres e-mailowy, a po potwierdzeniu adresu, otrzymasz go na swoją skrzynkę mailową:

Czy “Motywator zabawowy – Ptaszki” spodobał Ci się? Wykorzystasz te zabawy? Polecam serdecznie i podziel się w komentarzu, czy zabawa w kukułeczkę była udana!