Motywator zabawowy – Prezenty świąteczne

wpis w: Motywator zabawowy, Zabawy | 0

Święta zbliżają się wielkimi krokami, czasu coraz mniej na znalezienie odpowiedniego prezentu dla bliskich. A może warto zrobić w tym roku własny prezencik, taki, który dziecko może zrobić samodzielnie, lub z Twoją pomocą? Prezenty świąteczne – to dzisiejszy temat „Motywatora zabawowego”.

Dzisiejsze pomysły to dwa różne rodzaje prezentów, ale myślę, że znajdziesz wśród nich jakiś jeden, który będziesz mogła wykorzystać.
Odkąd urodziły się moje córki, przestałam mieć problem z prezentami dla moich rodziców czy teściów. Dlaczego? Wykorzystuję to, co mi przyniosły – przede wszystkim zdjęcia. Dlatego tworzę kalendarze ze zdjęciami oraz fotoksiążki, będące podsumowaniem kolejnego roku. To świetna pamiątka, do której się wraca w ciągu całego roku. Ponieważ w „Motywatorze zabawowym” skupiam się na tych działaniach, które wykonuje dziecko samo lub z pomocą, dlatego dzisiejsze prezenty są takie właśnie – by przyjemność z ich wykonania czerpało również dziecko.
Jak wykorzystać to, co wiąże się z naszym dzieckiem i stworzyć miłą pamiątkę dla dziadków? Proponuję dwa sposoby:

 

prezenty świąteczne

 

  • zrób masę solną (z dzieckiem oczywiście!), ja zrobiłam według tego przepisu (bez wypiekania): 2 porcje mąki, 1 porcja soli, 1 porcja wody, 3 łyżki kleju do tapet, 2 łyżki oleju – wymieszaj wszystko razem (sól lepiej się rozpuszcza w ciepłej wodzie),
  • gotową masę podzieliłam na takie dwa dość płaskie krążki i poprosiłam córki o zostawienie śladu swojej ręki. Masa musi oczywiście wyschnąć, można wydłubać zapałką imię, a gdy wyschnie pomalować tak, jak dziecko chce i prezent gotowy!
Drugi sposób jest podobny:
  • wykorzystaj odciski rąk, ale najpierw pomaluj je farbą do malowania palcami, a następnie odciśnięte ręce możecie ozdobić i dołożyć zawieszkę, by można było go powiesić.

 

prezenty świąteczne

 

Innym rodzajem prezentu jest stworzenie zakładki do książki.
Znów proponuję dwa sposoby:
  • kwadratowy kawałek kolorowego bloku rysunkowego złóż po przekątnej; zegnij oba końce do jednego z kątów; rozłóż końce z powrotem i zegnij jedną kartkę tak jak na zdjęciu; następnie zegnij koniec do środka powstałej kieszonki – to samo zrób z drugim końcem – podstawa gotowa, czas na ozdobienie! Tu ogranicza Cię tylko wyobraźnia – możesz zainspirować się tymi pomysłami:

 

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

 

  • druga zakładka jest prostsza i prawie całkowicie może być zrobiona przez dziecko: przedziurkuj kawałek bloku technicznego, a następnie wytnij ten kawałek wg swojego pomysłu (ja zrobiłam delikatne fale, by nie było kantów). Przez dziurki przewlecz kawałek wstążki i zawiąż na końcach. Pamiętaj, by same końcówki opalić nad ogniem, by wstążka się nie strzępiła! Zakładka gotowa!

 

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

prezenty świąteczne

 

Robisz własnoręczne prezenty? Jeśli tak, to jakie? Napisz w komentarzu!