Motywator zabawowy – Ozdoby choinkowe

wpis w: Motywator zabawowy, Zabawy | 0

Mam nadzieję, że w ostatnim tygodniu przez świętami możesz się skupić na ozdabianiu z dzieckiem choinki. Dlatego dzisiaj tematem „Motywatora zabawowego” są ozdoby choinkowe. Zatem, do dzieła!

Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest zrobić wszystkie ozdoby choinkowe samodzielnie, ale myślę, że stworzenie kilku ozdób upiększy Waszą choinkę i sprawi, że będzie Wam bliższa. Bo cóż jest najważniejszego podczas świąt? Bycie razem ze sobą! Dlatego zachęcam do wspólnego przygotowywania ozdób, a jeśli jednak musisz coś jeszcze zrobić, to mam nadzieję, że niektóre propozycje zajmą dziecko i zyskasz trochę czasu na ostatnie przygotowania do świąt.
Oto trzy propozycje:

Ozdoby recyklingowa

Rolkę po papierze toaletowym podziel na równe części (paski będą miały szerokość po 1 cm), rozetnij, by uzyskać takie części:

 

ozdoby choinkowe

 

Teraz potrzebny jest klej, by skleić ze sobą paski w różne kształty. Proponuję gwiazdę, choinkę oraz bałwanka – przy tych ostatnich trzeba troszkę uciąć paski, by wszystkie elementy nie były takiej samej długości. Czas na ozdabianie! Aby ozdoby były świecące i iście gwiazdkowe, warto najpierw posmarować je klejem, a następnie posypać brokatem. Teraz wystarczy kawałek wstążki i można powiesić ozdoby na choince!

 

ozdoby choinkowe

ozdoby choinkowe

 

Bombka w kształcie sopla

Ściągnij i wydrukuj plik. Można pomalować ją na różne sposoby – albo w jednym wzorze kolorystycznym, albo każda strona będzie innymi kolorami pomalowana. Daj wybór dziecku. Pomalowany sopel należy wyciąć, a także skleić jeden z drugim, by wyszła forma trójwymiarowa. Jeszcze trzeba przedziurkować na górze i zawiązać wstążkę – bombka w kształcie sopla gotowa! Będzie dumnie wisieć pośród innych ozdób.

 

ozdoby choinkowe

ozdoby choinkowe

ozdoby choinkowe

 

Aniołek

Aby stworzyć aniołka musisz również ściągnąć i wydrukować plik. Najpierw trzeba pokolorować aniołka – my użyłyśmy również kleju i brokatu, ale przyznam, że brokat trochę zaczął odpadać. Po pokolorowaniu pora na wycięcie wszystkich elementów. Tam, gdzie jest linia przerywana również należy przeciąć, bo skrzydła aniołka musisz „odwrócić” i przełożyć na krzyż. Następnie doklej kitki do głowy, a także rączki. Aniołek gotowy! Połóż go na gałęzi lub pod choinką.

 

ozdoby choinkowe

ozdoby choinkowe

 

Bombkę w kształcie sopla oraz aniołka do wydrukowania stworzyła oczywiście utalentowana Lidka Szwabowska, którą możecie znaleźć tu: szufladazrysunkami.blogspot.com

Aby ściągnąć plik z ptaszkami, wpisz swoje imię i adres e-mailowy, a po potwierdzeniu adresu (szukaj maila ode mnie również w folderach Oferty lub Spam), otrzymasz go na swoją skrzynkę mailową:

Skorzystasz z propozycji? A może zrobiłaś już jakieś inne ozdoby? Pochwal się w komentarzu!