Motywator zabawowy – Cyrkowe sztuczki

wpis w: Motywator zabawowy, Zabawy | 0

Można mieć różny stosunek do cyrku i występujących tam zwierząt, ale niewątpliwie dziecko prędzej czy później się zetknie z pojęciem cyrku. Ja traktuję cyrk bardziej metaforyczne – jako sztuczki, pokazy klauna. Dlatego dzisiaj „Motywator zabawowy” poświęcony jest cyrkowym sztuczkom.

Jakie zabawy przygotowałam, by pokazać cyrkowe sztuczki?

Pierwszą zabawą jest klaun – ściągnij i wydrukuj plik przygotowany przez Lidkę Szwabowską (szufladazrysunkami.blogspot.com), która stworzyła zadanie. Na jednej kartce jest postać klauna bez fryzury, a na drugiej zestaw przykładów fryzur lub nakryć głowy. Zadaniem dziecka jest przerysowanie wybranej fryzury oraz pokolorowanie klauna. Przyznaję, że moja 5-latka wolała tylko przerysować na podstawie wzoru każdą fryzurę, musiałam zatem wydrukować dziewięć rysunków z dużym klaunem.

 

cyrkowe sztuczki

 

Druga moja propozycja to miękki lew – ściągnij i wydrukuj drugi plik z postacią lwa. Zadaniem dziecka jest najpierw pomalować go farbkami, pomijając grzywę. Kiedy farbki wyschną (czyli najlepiej na drugi dzień) posmaruj dużą ilością kleju grzywę lwa, a dziecko niech przyklei watę – lew będzie miał nietypową, miękką i wystającą grzywę.

 

cyrkowe sztuczki

cyrkowe sztuczki

cyrkowe sztuczki

 

Trzecia zabawa jest zabawą ruchową. Bądź kreatywna i wymyśl krótką historyjkę o lwie. Np. taką:
„Był sobie mały lew (roooaaaarrrr – dziecko ryczy jak lew). Lew postanowił przejść na przechadzkę (dziecko chodzi jak lew). Poszedł nad rzekę i spotkał małą żabkę (kumkum). Postanowił się z nią pobawić i poskakał za żabką (dziecko skacze za żabką). Potem spotkał motylka (dziecko może pokazać, jak motylek macha skrzydełkami). Motylek pofrunął wysoko (Twoja ręka może być motylkiem), a lew próbował złapać motylka (dziecko próbuje łapami złapać motylka). Następnie lew spotkał ślimaka i postanowił pochodzić jak ślimak (dziecko się czołga)”.
Możesz skorzystać z historyjki, którą przygotowałam, rozwinąć ją lub całkowicie zmienić, dostosowując do wieku Twojego dziecka, a także np. do ulubionych zwierząt.
Aby otrzymać kształty, które przygotowałam, abyś łatwo mogła zrobić puzzle do kąpieli, wpisz swoje imię i adres e-mail, a otrzymasz dodatkowe materiały na swoją skrzynkę pocztową:
 

Cyrkowe sztuczki za nami! Mam nadzieję, że stworzycie pięknego lwa, a także historyjkę ruchową z nim i częściej będziecie się w nią bawić! Powodzenia!