DIY Ozdoby do pokoju dziecięcego z folii piankowej

wpis w: DIY | 0

Dzieci lubią mieć kolorowo i przyjemnie we własnym pokoju. W sklepie można oczywiście kupić wszystko, co tylko sobie wymarzymy. A może lepiej zrobić samemu ozdoby do pokoju dziecięcego? Zachęcam do tego i dzisiaj pokażę, jak łatwo i przyjemnie to zrobić.

ozdoby do pokoju dziecięcego

Na warsztat wybrałam folię piankową (do kupienia w sklepach papierniczych, a nawet czasem w marketach i dyskontach). Wybór pianki jest ogromny – są jednokolorowe, wzorzyste, brokatowe, a nawet z wytłaczanymi wzorami. Do dzisiejszego projektu wybrałam dwie karty folii piankowej wzorzystej oraz kilka jednokolorowych. Zrobiłam z nich trzy głowy zwierząt: zebrę, hienę oraz żabę.

 

ozdoby do pokoju dziecięcego

Folia piankowa jest materiałem przyjaznym nawet dla początkujących “majsterkowiczów”. Bardzo łatwo się na niej rysuje, a potem wycina kształty. Jest również przyjemna do dotykania dla dziecka, choć przyznaję, po otwarciu najpierw lepiej ją wywietrzyć.

 

ozdoby do pokoju dziecięcego

Jak zrobić takie ozdoby do pokoju dziecięcego, jak pokazane tutaj na zdjęciach? Bardzo prosto – pobierz moje wzory wszystkich trzech zwierząt, wydrukuj je, powycinaj wszystkie elementy (w plikach pdf zaznaczyłam kolory oraz liczbę elementów, które masz wyciąć). Następnie przyłóż do pianki w odpowiednim kolorze oraz delikatnie i powoli odrysuj ołówkiem.

 

ozdoby do pokoju dziecięcego

Po wycięciu głowy musisz dorysować na odpowiednim kolorze całą głowę, ale większą o ok. 1 cm z każdej strony – ozdoba lepiej wygląda i się trzyma, jeśli pod spodem będzie druga pianka. Kolejnym krokiem jest wycięcie reszty elementów oraz przyklejenie ich w odpowiednich miejscach (ja użyłam kleju szkolnego, ale korzystam z płynnego). Piękne i oryginalne ozdoby do pokoju dziecięcego gotowe. A co najważniejsze – sama je zrobiłaś i możesz z dzieckiem uzgodnić, gdzie je powiesicie!

ozdoby do pokoju dziecięcego

ozdoby do pokoju dziecięcego

ozdoby do pokoju dziecięcego

Nie czekaj zatem i kup folię piankową, a następnie wykonaj zwierzęta dla swojego dziecka!
Spodobały ci się moje projekty? Chciałabyś więcej takich wzorów do wydrukowania? Napisz w komentarzu lub prześlij mi maila, jeśli jakieś konkretne zwierzę chciałabyś zobaczyć na tym blogu – z przyjemnością przygotuję kolejne ozdoby i zamieszczę wzory do pobrania.

A teraz ściągnij dzisiejsze wzory i zacznij tworzyć. Powodzenia!

Wpisz poniżej swoje dane, a otrzymasz wszystkie materiały na swoją skrzynkę mailową: